Категорії розділу

Мої статті [6]

Вхід на сайт

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Неділя, 21.10.2018, 06:59
Вітаю Вас Гість | RSS
Персональний сайт вчителя хімії Миргородської ЗОШ І-ІІІ ступенів №9 імені І.А.Зубковського Плотнікової Ірини Володимирівни
Головна | Реєстрація | Вхід
Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Кислотні дощі

Грем Макензі  (Grahame Mackenzie) з Університету Халла з колегами з копанії Sporomex, компанії, напрямок роботи якої пов’язаний з розробкою мікро капсульних систем для фармацевтичних, харчових і косметичних препаратів, екстрагували зовнішню оболонку спор плауна Lycopodium clavatum, видаливши внутрішній вміст капсули за допомогою простого нетоксичного процесу, а також модифікували функціональні групи поверхні, зробивши їх більш ліпофільними.

На наступному етапі дослідники помістили мікро капсули в емульсію, що містить краплі жиру в воді, вручну потрясли суспензію на протязі 15 секунд, після чого, відфільтрувавши мікро капсули, отримали зразок, практично вільний від жиру. Мікро капсули можуть використовуватися дво- або триразово без втрати ефективності видалення нафти з водної емульсії, цю здатність дослідники пов’язують з полімером спорополленіном (sporopollenin), який бере участь в утворенні стінок капсули.

Перевагою нової системи, порівняно зі звичайними методами, наприклад, екстракцією за допомогою розчинників чи папером для фазового розділення є те, що для очистки в даному випадку всього лише потрібне змішування емульсії з модифікованими капсулами і фільтруванням системи, таке розділення можна здійснити набагато швидше, ніж очистку системи звичайними способами. Макензі також підкреслює, що спори є природним матеріалом, вони характеризуються однорідним розміром, що полегшує процедуру їх фільтрування.  

Спорополленін є еластичним полімером, тому дослідники вивчили механізм вивільнення жиру з капсул під впливом тиску. Досліджено, що можливе повільне вивільнення жиру в результаті механічного впливу, що дозволяє припустити можливість використання мікро капсул в якості систем для доставки препаратів в фармацевтиці і косметичній промисловості.

Міріам Рафаїлович (Miriam Rafailovich), експерт з розробки нанорозмірних матеріалів Університету Стоні Брукс (США) відмічає, що основне досягнення роботи Макензі – видалення вмісту спори  і отримання порожнистої мікро капсули без використання токсичних розчинників. Тим не менше, він підкреслює, що оскільки ці спори в природному середовищі можуть грати роль алергенів, необхідно детально вивчити особливості впливу мікро капсул на вищі організми.

Сам Макензі вважає, що недостатком нової системи очистки води від нафти може стати висока вартість і неможливість отримання достатньої кількості спор для промислового виробництва капсул.

Категорія: Мої статті | Додав: Iruna (25.11.2014)
Переглядів: 93 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Copyright MyCorp © 2018